Skip to main content

Епархија будимљанско-никшићка организује Светосавску академију која ће бити одржана у Рожајама, у Дому културе, у петак 24. јануара 2026. године, са почетком у 18 часова.

У оквиру академије, бесједу ће одржати Његово Високопреосвештенство митрополит крушевачки г. др Давид. У програму ће учествовати Хор „Свети кнез Лазар“ из Крушевца, Хор „Милош Обилић“ из Крушевца, као и народни гуслар Никола Кривокапић.

Светосавска академија представља значајан духовно-културни догађај посвећен лику и дјелу Светог Саве, првог архиепископа српског, и има за циљ очување православне вјере, културе и традиције.

Организатори позивају све вјернике и љубитеље духовне и културне баштине да својим присуством увеличају овај свечани догађај.

Добро дошли.

Leave a Reply