Skip to main content

Predsjednik Husović je, sa svojim saradnicima danas ugostio visoku delegaciju Turske Agencije za saradnju i koordinaciju (TIKA), na čelu sa zamjenikom predsjednika TIKA-e gospodinom Mahmutom Çevikom.

Pored zamjenika predsjednika TIKA-e, delegaciju su činili gospođa Lejla Gulbudak, koja je nadležna za Crnu Goru u centrali Agencije, koordinator TIKA-e u Podgorici Abdurrahman Toprak i pomoćnik koordinatora Mirzet Muezzinoglu.

336186640 2650933571740003 9210669505351078606 n Radio televizija RožajeCilj posjete je bilo upoznavanje i obilazak Balkana i regija u kojima TIKA participira.

Tema sastanka je bilo predstavljanje aktivnosti koje su u toku, gdje se prvenstveno misli na realizaciju projekta „Rekonstrukcija starog mosta i pješačkih staza u opštini Rožaje“ u vrijednosti od 340.000,00 eura.

Takođe, riječi je bilo o mogućnosti za dalju saradnju i aktivnim aplikacijama, koje je Opština Rožaje uputila Agenciji.

336088190 1806966363030849 33907794253073427 n Radio televizija RožajeRadi se o projektima:

  • „Nabavka opreme za realizaciju televizijske i radio produkcije “Lokalnog javnog emitera Radio televizija Rožaje;
  • Nabavka specijalizovanog vozila auto cisterne za osvježavanje ulica i zelenih površina, a posebno za snabdijevanje stanovništva pitkom vodom tokom sušnih perioda, te za doniranje 30 plastenika površine 100m2 po jedinici mjere za potrebe zainteresovanih poljoprivrednih proizvođača.

Zamjenik predsjednika Agencije, gospodin Mahmut Çevik je istakao da su upućeni zahtjevi od strane Opštine Rožaje, u fazi odobravanja.

Predsjednik Husović je u ime lokalne samouprave i građana, iskazao zahvalnost predstavnicima Agencije u sprovođenju različitih aktivnosti na teritoriji rožajske opštine koje su, kako je zaključeno značajno unaprijedile životni ambijent građana Rožaja.

Leave a Reply